Hosting

Přihlášení

iDNES.cz
Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás
Aktualizace: 11 min 30 sek zpět

Jak popírat přistání na Měsíci a připadat si geniální? Děláme to všichni

1 hodina 33 min zpět
Věří, že lidé nikdy nepřistáli na Měsíci. Celé to podle nich natočili v ateliérech. Oni ale spiknutí odhalili a mají důkazy. Jaké? Neřeknou! Kdybyste hledali, našli byste je taky! Přinášíme návod, jak popírat přistání na Měsíci nebo cokoli jiného. A pozor. Pokud máte v hlavě mozek, možná se v tom sami poznáte...

Pod nohama se jim otevřelo peklo. Začala bitva o majetek i budoucnost

Po, 07/22/2019 - 10:12
Před 46 lety se pod nohama obyvatel malého islandského ostrova Heimaey zrodila sopka. Na okraji města pukla země a z praskliny se začala valit láva. Ničila vše, co jí stálo v cestě. Islanďané se pustili do velké bitvy proti sopce, ve které šlo nejen o majetek, ale i budoucnost celého ostrova.

Dvakrát sestřelené americké eso před Němci zachránila spolujízda

Po, 07/22/2019 - 00:00
Původně to vypadalo, že se Pierce McKennon stane klavíristou, ale nakonec vynikl jako stíhací pilot v řadách americké 8. letecké armády. Během své bojové kariéry měl třikrát velké štěstí jako málokdo z jeho kolegů. Opustilo ho až dva roky po válce.

Takto si Microsoft představuje nejlepší počítač „vše v jednom“

Po, 07/22/2019 - 00:00
Špičkový 4K displej naklopíte naplocho těsně nad desku stolu, nebo vytáhnete do výšky očí. Můžete jej ovládat prsty, dotykovým perem či speciálním otočným ovladačem. Vše je elegantní, promyšlené a precizně zpracované. Microsoft Surface Studio 2 není obyčejný počítač.

Šumavští legionáři se před 100 lety začali bouřit v Železné Rudě

Ne, 07/21/2019 - 01:07
21.července 1919 vypuklo první a nejvážnější protivládní vojenské povstání československé první republiky. Začalo v šumavské Železné Rudě, dlouhé trvání ale nemělo.

Je třeba posílit americké dělostřelectvo, za ruským příliš zaostává

Ne, 07/21/2019 - 00:00
Plukovník Collins a kapitán Morgan z US Army varují, že západní armády se v příštích letech mohou srazit s početnými dělostřeleckými a raketovými jednotkami nepřítele. A jako by to nestačilo, dělostřelectvo států NATO svými schopnostmi příliš zaostává za tím ruským.

Sir Edmund Hillary stanul jako první muž na střeše světa

So, 07/20/2019 - 00:05
Byl posledním "velkým dobyvatelem", zároveň si však uvědomoval, že věk dobývání už skončil. Ač se již za života dostal na bankovky, pojmenovali po něm ulice či postavili jeho sochu, sláva mu do hlavy nestoupla. Sir Edmund Hillary, první člověk, který dosáhl vrcholu Everestu a byl zároveň na obou pólech.

Co kdyby posádka Apolla 11 zemřela na Měsíci? Bílý dům s tím počítal

So, 07/20/2019 - 00:00
Pro případ neúspěchu mise Apollo 11 měl prezident Nixon připravený smuteční projev, který by přečetl světu. Těla astronautů by zatím nejspíše čekal velmi pomalý rozpad na prach. V praxi naštěstí dopadlo vše jinak - ovšem obavy o život posádky panovaly v NASA i po návratu na Zemi.

VIDEO: Do nezdaru na Měsíci zbývaly sekundy, astronauty zachránila propiska

Pá, 07/19/2019 - 14:49
Jen příprava na start z Měsíce trvala astronautům čtyři hodiny. Tak složitá byla situace dvojice Američanů, kteří přesně před padesáti lety jako první lidé stanuli na povrchu naší oběžnice. Podívejte se na video z přesné makety přistávacího modulu Eagle, který bude od soboty k vidění v Planetáriu Praha.

Sony představilo parádní sluchátka: do uší, bez drátů, s odhlučněním

Pá, 07/19/2019 - 00:00
Řada 1000X se Sony náramně povedla. Kombinace skvělého zvuku a překvapivě účinného potlačení okolního hluku nás v testech nadchla již několikrát. Nyní na trh míří nejnovější přírůstek do této řady, model WF-1000XM3. Jsou to malá in-ear sluchátka, zcela bez drátů a s aktivním potlačením okolního hluku.

Navigace Galileo už funguje. Za výpadek prý mohla aktualizace softwaru

Čt, 07/18/2019 - 15:30
Poskytování satelitních navigačních služeb evropským systémem Galileo bylo po týdenním výpadku obnoveno. Příčinou „black-outu“ byla podle oficiálních informací softwarová chyba.

Koaliční rudozelená vláda byla po válce plná vnitřních rozporů

Čt, 07/18/2019 - 14:29
V červenci 1919 jmenoval prezident Tomáš Masaryk novou československou vládu v čele se sociálním demokratem Vlastimilem Tusarem. Vládní rudozelenou koalici tvořily tři strany – sociální demokracie, socialisté a agrárníci. Už od začátku její existence však bylo zřejmé, že se kabinet bude potýkat s hlubokými vnitřními rozpory.

Pro žraloka jste obří ryba vypouštějící bubliny, bojí se vás, padlo v Rozstřelu

Čt, 07/18/2019 - 13:25
Společně v červenci vytvořili nový český rekord v délce strávené v kuse pod vodu. Sedm dní žili ve vlhkém kesonu nebo plavali v desetimetrové hloubce zatopeného lomu. V Rozstřelu vyprávěli o úskalích potápění. Udělili i tipy na to, co určitě o dovolené pod vodou nedělat.

Americký „neviditelný“ bombardér B-2 Spirit stál majlant a nemá ocas

Čt, 07/18/2019 - 00:00
Legendární „neviditelný“ bombardér Northrop B-2 Spirit se poprvé odlepil od země 17. července 1989. Vynaložené finanční prostředky na jeho vývoj a výrobu z něj činí nejdražší letadlo, jaké bylo do dnešního dne zařazeno do operační služby.

Alzheimerovu nemoc by mohl brzy odhalovat jednoduchý test

St, 07/17/2019 - 00:00
Podle klinické studie švédských vědců by snad mělo být v dohledné době možné zavést do praxe relativně jednoduchý a spolehlivý krevní test na Alzheimerovu chorobu. Znamenalo by to významnou pomoc pro další výzkum této nemoci, léčba ovšem stále není k dispozici.

Konec mýtu o drahotě. Poradíme, čím kvalitně tisknout fotky za pár korun

St, 07/17/2019 - 00:00
Domácí tisk fotografií je opředen řadou mýtů, které mohou zájemce odradit. Obvyklým nepravdivým tvrzením je vysoká cena tisku. Vyzkoušeli jsme proto tiskárnu s tankovým inkoustovým systémem, která dává profesionální výsledky, a fotka v pohlednicové velikosti vás nemusí stát víc než 2,50 Kč.